poniedziałek, 6 stycznia 2014

Biżuteryjki dla WOŚP 2014

Kolejny raz wystartowały aukcje Biżuteryjek dla WOŚP. Rozmach, uroda i ilość przedmiotów przygotowanych na tegoroczne licytacje jest niesamowita! W przygotowaniach wzięło udział kilkaset osób zawodowo i hobbystycznie zajmujących się tworzeniem biżuterii we wszystkich możliwych technikach, dziewczyny i chłopaki:) Dostępne są tradycyjne już bransoletki z charmsami, kolie-wędrasie ze srebra z unikatowymi okazami kamieni ozdobnych, kolie  beadingowe tworzone wysiłkiem kilkudziesięciu rąk, kolia z miedzi, bransolety dla mężczyzn, eleganckie torebki oraz niesamowity gorset zdobiony sutaszem. Opisy wszystkich tych projektów oraz piękne zdjęcia, w tym z sesji z modelkami, dostępne są na blogu Biżuteryjki dla WOŚP a także na biżuteryjkowym fanpage'u, gdzie są także linki do publikacji w mediach na temat tegorocznych licytacji.
Wszystkie aukcje dostępne są TU. Zatem kto chce i może - do licytacji!

Kilka słów więcej napiszę o dwóch przedmiotach - kolii i bransoletce, do których powstania się przyczyniłam:)

Kolia Rho Ophiuchi - Narodziny Nowej Gwiazdy. Niezwykła kolia złożona z elementów wykonanych przez kilkadziesiąt beaderek.

Autorką wstępnej koncepcji naszyjnika (po konsultacjach w grupie zaangażowanych dziewczyn), koordynatorką całego przedsięwzięcia oraz 'szwaczką' zszywającą wszystkie elementy w całość jest Frydzia Ewa Tkocz-Frydrych. Na blogu Frydzi oraz blogu Biżuteryjek, o którym było wcześniej, znajdziecie więcej informacji o kolii. Każda z osób biorących udział w powstawaniu tego kompletu, który pierwotnie miał być tylko kolią, ale nas poniosło;) wykonała kilka elementów, które następnie trafiły do Ewy. Ja mam na koncie pałeczkę i sznur szydłkowo-koralikowy, o te:

Wyglądają niepozornie, ale efekt końcowy jest powalający, spójrzcie:
Modelka -Beata Dobosz - finalistka programu 'The Voice of Poland'. Foto - Marta
Piskorek i Tomasz Wilczkiewicz, Make-up - Anna Wygoda , Fryzura - Justyna Zastąpiło
Kto chce zostać egipską księżniczką? Ja chcę, ale cena kompletu już przekracza moje możliwości, a mam nadzieję, że przekroczy je jeszcze bardziej;) Tę absolutnie wyjątkową biżuterię można licytować TU.
Komplet nie powstałby bez wsparcia Małgorzaty Grzesiak, właścicielki sklepu beading.pl, która przekazała niezbędne koraliki i igły oraz Katarzyny Gryndy, właścicielki sklepu Skarby Natury, która podarowała kianity zdobiące biżuterię.
Komplet zostanie zapakowany w piękne, ręcznie robione pudełko, które jest ozdobą samo w sobie:)
Bransoletka 4 Pory Roku - jedna z wielu bransoletek z charmsami-serduszkami, flagowy produkt Biżuteryjek:)

Mój charmsik to ten drugi od lewej licząc od zapięcia, wygląda tak:

Zawieszka wypleciona jest z koralików Toho oraz firepolish, wpinana w bazę bransoletki srebrnym karabińczykiem. Jest charmsem wiosennym - dostrzegacie w nim kwitnący sad? Jabłonie obsypane delikatnymi biało-różowymi kwiatami, z młodymi, przebijającymi przez nie listkami? To wspomnienie z mojego dzieciństwa, z sadu dziadka:) Mam nadzieję, że charms i cała bransoletka przyniosą komuś szczęście:)
Bransoletkę, z moim charmsem widocznym w całej okazałości, prezentuje aktorka i wokalistka Kasia Dąbrowska:
Modelka Kasia Dąbrowska, Foto: Ania Pińkowska, Fryzura i Makijaż: Joasia Tomaszycka

O innych charmsach przeczytacie bezpośrednio w opisie aukcji, są tam też indywidualne zdjęcia każdej zawieszki oraz klika innych z sesji z Kasią Dąbrowską. Również bransoletka zostanie zapakowana w przepiękne, błękitne, ręcznie robione pudełko. Licytacja jest TU.

Ilość pięknej biżuterii dostępnej na aukcjach Biżuteryjek jest tak ogromna, że nie ma szans na pokazanie tu choćby niewielkiej jej części, ale chciałam wspomnieć jeszcze o dwóch projektach - szalonego, cygańskiego w charakterze naszyjnika z odpowiednio zwariowaną nazwą Lecimy w kulki, którego licytacja jest TU. I który też przekształcił się w cały, niezwykle energetyczny komplet:)
Zdjęcie pochodzi ze strony aukcji.

Drugi projekt to torebka-kopertówka Sprawy sercowe, której ozdobą są ręcznie robione serduszka z brązu, naszyte na wierzch torebki. Aukcja dostępna jest TU.
Zdjęcie pochodzi ze strony aukcji.

Całą akcję, która 2 lata temu zaczynała się skromnie od kilku bransoletek, wymyśliła i koordynuje Marisella, bez której nic by się nie zadziało, nie udało i nie miało tak cudownego rozmachu. Mari - jesteś wielka!
Zapraszam jeszcze raz na aukcje Biżuteryjek a sama idę kończyć komplecik na moją indywidualną aukcję:)