środa, 4 lipca 2012

Agat w roli głównej

Fajnie a jednocześnie trudno jest robić coś na specjalne zamówienie, a jeszcze trudniej dla osoby, którą znam osobiście. Ale dzięki temu co jakiś czas robię coś, za co jeszcze długo bym się nie zabrała. W ten sposób powstał wisior w technice haftu koralikowego z agatem w roli głównej. Dziękuję, Aniu!


Wisior miał być prosty i elegancki a jego główną ozdobą i najważniejszym elementem - agat, właściwie bez dodatkowych zdobień.


Z kamieniem było trochę zachodu, bo wisior musiał pasować do popełnionych wcześniej kolczyków z żółtych agatów, kupionych wiele miesięcy temu.


Agaty w kolczykach są po prostu żółte, natomiast agat w wisiorze jest zdecydowanie brązowy. Kupowanie przez internet ma również i tę wadę, że nigdy tak naprawdę nie wiem, jakie są prawdziwe kolory kamieni, koralików czy innych zamawianych półproduktów, co wynika choćby z ustawień monitora no i nie da się porównać kolorów różnych produktów;( Na szczęście kolorystyka kaboszonu była zbliżona i wisior został zaakceptowany, a mi ta praca sprawiła sporo radości i satysfakcji, że wreszcie zrobiłam coś w technice haftu koralikowego i wyszło nienajgorzej. W każdym razie mi się podoba;)
Pozdrawiam;)